Ga naar de inhoud
Wat we doen
Nieuws
Over Brouwers
Werken bij
Contact

Nieuws

Voorstel btw-nultarief voor zonnepanelen

  • Home
  • Nieuws
  • Voorstel btw-nultarief voor zonnepanelen

Zwolle

12 mei 2022

De staatssecretaris van Fiscaliteit en Belastingdienst heeft het voorstel van toepassing van het btw-nultarief op de levering en installatie van zonnepanelen in behandeling genomen. Het is de verwachting dat, onder voorbehoud van de budgettaire haalbaarheid en de uitvoeringstoets, deze wijziging in werking treedt op 1 januari 2023. Mocht dit voorstel in werking treden, vallen zonnepanelen en de installatie van zonnepanelen onder het btw-nultarief (in plaats van 21%).

Door de toepassing van een btw-nultarief drukt er geen btw meer op de aanschaf en installatie van zonnepanelen. Hierdoor hoeven particuliere zonnepaneelhouders geen aangaf-btw meer in aftrek te brengen. Dit leidt samen met de in juli 2021 ingevoerde registratiedrempel voor zeer kleine ondernemers, tot een aanzienlijke administratieve lastenverlichting.

In 2021 heeft de staatssecretaris al goedgekeurd dat ondernemers met een jaaromzet van maximaal € 1800 de vrijstelling voor kleine ondernemers mogen toepassen zonder dat zij hiervoor een melding hoeven te doen. Deze goedkeuring is echter niet van toepassing voor ondernemers die btw willen terugvragen. Door toepassing van het btw-nultarief op zonnepanelen, komen ook particulieren die nieuwe zonnepanelen aanschaffen in aanmerking voor de registratiedrempel, er hoeft immers geen aanschaf-btw meer teruggevraagd te worden. De verwachting is dat particulieren vanaf 1 januari 2023 zonnepanelen kunnen aanschaffen zonder zich te hoeven registreren als btw-ondernemer bij de Belastingdienst. Dit maakt de stap om zonnepanelen aan te schaffen, voor een gemiddelde particulier, een stukje kleiner.

Een ander voordeel van dit voorstel is dat de herziening van de aanschaf-btw in veel gevallen kan worden voorkomen. Sinds de KOR is vormgegeven als een vrijstelling in plaats van een ontheffing, moet er in de gevallen dat meer dan €2500 aan btw in aftrek is gebracht en als er geopteerd wordt voor de KOR, de btw in vijf jaar worden herzien. Op dit moment is het hierdoor voor particulieren die veel zonnepanelen aanschaffen niet voordelig om te opteren voor de KOR. Met het voorstel van de staatssecretaris drukt er geen btw meer op de zonnepanelen en de installatie van de panelen. Er hoeft dan geen aanschaf-btw meer te worden herzien, ongeacht de aanschafprijs van de installatie.

Indien de verlaging van het btw-tarief niet leidt tot een stijging van de prijs van de zonnepanelen, heeft dit voorstel geen financiële gevolgen voor particulieren die voor het eerst zonnepanelen aanschaffen. Echter voor mensen die al zonnepanelen hebben geplaatst en zonnepanelen willen bijplaatsen maar momenteel gebruik maken van de KOR, heeft dit voorstel wel voordelen. Het is namelijk niet mogelijk om binnen drie jaar naar ingang van de KOR weer uit de KOR te stappen. In deze periode is het dus niet mogelijk om de aanschaf-btw van extra zonnepanelen terug te vragen. Buiten deze termijn van drie jaar is het wel mogelijk om uit de KOR te stappen en de btw terug te vragen, maar dit heeft als gevolg dat er de opvolgende drie jaren geen gebruik mag worden gemaakt van de KOR en er dus btw-aangiften moeten worden ingediend. Met het voorstel van de staatssecretaris is het terugvragen van de aanschaf-btw van zonnepanelen geen reden meer om uit de KOR te stappen. Bij particulieren die gebruik maken van de registratiedrempel, geldt het driejaarstermijn van de KOR zelfs helemaal niet meer. Als deze particulieren kort na de aanschaf van de zonnepanelen toch besluiten om ondernemer voor de btw te worden, kunnen ze alsnog uit de KOR stappen.

Het voorstel van de staatssecretaris leidt voor nieuwe als bestaande zonnepaneelhouders tot aanzienlijk lagere administratieve lasten. Voor bestaande zonnepaneelhouders die zonnepanelen willen bijplaatsen leidt dit voorstel meestal ook tot een financieel voordeel.

Mocht u vragen hebben over de btw op zonnepanelen, neem dan gerust contact op met uw contactpersoon bij Brouwers.

‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎Vorige bericht
Volgende bericht‎ ‎ ‎‎ ‎ ‎‎ ‎‎ ‎ ‎
‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎Vorige
Volgende

Antoine Joosten

Belastingadviseur

  • 055 303 4672
  • antoine.joosten@brouwers.nl
Neem contact op

Recente

Nieuwsitems

AACC en Brouwers bundelen krachten

31 oktober 2025

Vernieuwen met zekerheid: hoe Brouwers ondernemers helpt vooruit te komen

30 oktober 2025

Special Eindejaarstips 2025

29 oktober 2025

Alle belangrijke fiscale actualiteiten leest u hier: Fisckwartaaltje #4

20 oktober 2025

Huis verhuren via Airbnb: antwoord op de 8 meest gestelde vragen

19 oktober 2025

Nieuwe regels voor het oplossen van aandeelhoudersgeschillen

30 september 2025

Bekijk alles
Bekijk vestigingen
Instagram Facebook Linkedin
  • Nieuws
  • Over Brouwers
  • Contact
  • FAQ
  • Inloggen
  • © 2025 Brouwers
  • Algemene voorwaarden
  • Privacyverklaring
  • Klachtenregeling
  • Klokkenluidersregeling
  • AFM

Concept, ontwerp & realisatie door JOUW® bureau

Beheer toestemming
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door uw Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
  • Beheer opties
  • Beheer diensten
  • Beheer {vendor_count} leveranciers
  • Lees meer over deze doeleinden
Bekijk voorkeuren
  • {title}
  • {title}
  • {title}
Diensten
  • Accountancy
  • Audit
  • HRM en salaris
  • Fiscaal
  • Juridisch
  • Corporate Finance
  • Accountancy
  • Audit
  • HRM en salaris
  • Fiscaal
  • Juridisch
  • Corporate Finance
BEKIJK ALLES
Cases

Op onze cases-pagina
vindt u een overzicht van
diverse succesvolle
projecten die we hebben
uitgevoerd voor zowel
kleine ondernemers als
grote bedrijven.

BEKIJK ALLES
Branches
  • ICT
  • Zorg
  • Bouw- en vastgoedontwikkeling
  • Retail
  • Zakelijke dienstverlening
  • Maakindustrie
  • Non-profit
  • Familiebedrijven
  • ICT
  • Zorg
  • Bouw- en vastgoedontwikkeling
  • Retail
  • Zakelijke dienstverlening
  • Maakindustrie
  • Non-profit
  • Familiebedrijven
BEKIJK ALLES
Over Brouwers
  • Team
  • Bestuur
  • Vestigingen
  • Team
  • Bestuur
  • Vestigingen

DIENSTEN

  • Accountancy
  • Audit
  • HRM en salaris
  • Fiscaal
  • Juridisch
  • Corporate Finance
  • Accountancy
  • Audit
  • HRM en salaris
  • Fiscaal
  • Juridisch
  • Corporate Finance
Bekijk alles

BRANCHES

  • ICT
  • Zorg
  • Bouw- en vastgoedontwikkeling
  • Retail
  • Zakelijke dienstverlening
  • Maakindustrie
  • Non-profit
  • Familiebedrijven
  • ICT
  • Zorg
  • Bouw- en vastgoedontwikkeling
  • Retail
  • Zakelijke dienstverlening
  • Maakindustrie
  • Non-profit
  • Familiebedrijven
Bekijk alles

FAQ

  • Accountancy
  • Audit
  • HRM
  • Fiscaal
  • Juridisch
  • Corporate Finance
Bekijk FAQ

Over Brouwers

  • Team
  • Bestuur
  • Vestigingen
  • Team
  • Bestuur
  • Vestigingen
  • Salaris | Algemeen
  • Salaris | Apeldoorn
  • Boekhouden
  • Dossier
  • Multivers
  • Nmbrs